سرما/سگ/آخوند

سلام

چند وقتی بود که واقعا وقت فکر کردن هم نداشتم چه رسد به اینکه بنویسم. اتفاقات و تجربیات خیلی زیادی در این مدت برایم پيش آمد. اصلا از اینکه خودم را به سمیرم منتقل کردم پشیمان نیستم. گرچه سختی های خاص خودش را دارد و گرچه به تمام آن اهدافی که می خواستم نرسیدم ولی باز مطمئنم که بهترین کار را کردم. تقریبا چهار ماه دیگر از دوره ام باقی است و پس از آن فصل دیگر و دشواری از زندگیم را باید ورق زنم. امیدوارم با سربلندی!

۱)در این مدت چیزهای زیادی برای نوشتن بود و میدانم اگرخلق و خوی سالهای گذشته را داشتم اکنون هزاران صفحه نوشته بودم! و اما شاخص ترین چیز این روزها سرماست!

سرمایی که واقعا تحملش دشوار است. شنیده بودم جایی که برف هست سوز نیست! ولی اینجا هم برف هست و هم سوز! سوزهایی که اگر دهان را باز کنی دندان تیر میکشد! شهر مدتهاست سفید است و اینک که دو هفته ایست برف نیامده کم کم سفیدیها رنگ گل و لای به خود گرفته است.اما ظاهرا آب شدن در کارشان نیست و هر روز بیشتر یخ میزنند. چند روز پیش تنهایی به آبشار رفتم.هیچ کس نبود. متروک متروک! حتی جای پا هم به ندرت بر روی برفهای بر هم انباشته دیده میشد.عجب زیبایی تنهایی در اینجا فراموش شده است!

بارها شده صبح که از خواب بر میخیزی تمام خیابانها سفید است. شهر تقریبا تعطیل و اگر کاری داشته باشی مجبوری پیاده از خانه بیرون شوی و براستی چه لذتی دارد در سکوت و برف گام زدن.

۲) همیشه از بچگی عاشق حیوانات بوده ام و همیشه به نوعی، حیوانی خانگی داشته ام و برایم از همه دوست داشتنی تر سگ بوده است. این حیوان عجیبی که شرافتش حقیقتا از نجس دانانش بیشتر است! همیشه با خود میگفتم که بدبخت ترین و مهجور ترین موجود در ایران سگ است. هر کجا پا گذارد عده ای هستند که با سنگ و چوب دنبالش گذارند! استادی داشتیم که او نیز شیفتهء سگ بود و هر کجا سگی ولگرد میدید به جای آنکه او را با چوب بزند وانتی میگرفت و میبردش تا واکسنهای ضد هاری و انگلش را بزند.این رفتار او همیشه برایم گرانقدر بود.

جایی خواندم که از سهراب سپهری میپرسند در این دوره که استبداد و استکبارانسان ها را دم به دم می کشد تو نگران کبوتری هستی که دارد جان میکند!؟ و او جواب داد که تا کبوتر را دوست نداشته باشی و از مرگش آزرده نشوی چگونه انسان را دوست خواهی داشت؟

اما مدتی است که ناخواسته و به اجبار وارد کاری شده ام که براستی آزارم میدهد! مسؤول هماهنگی نیروی انتظامی با شهرداری جهت اتلاف سگهای ولگرد! خدا را شکر که با عدم حضور من در هنگام تیر اندازی و اتلاف سگها که دو روز دیگر است موافقت شد.اين روزها براستی سياه بايد پوشيد!

۳)چند شب پیش قبل از خواب تلویزیون را روشن کردم ببینم آخر شب چه برنامه ای پخش میشود. شیخی مشغول صحبت بود. با بی حوصلگی کنترل را رو به سوی او نشانه گرفتم که ناگاه حرفهایش مرا میخکوب کرد!

آقای آخوند که عمامه اش از سرش بسیار بزرگتر بود می فرمود که چگونه این سعدی چنین حرف نابخردانه ای زده است و عده ای از او ابله تر این سخن نا مفهوم را تکرار میکنند و حتی می گویند بر سر در سازمان ملل هم زده اند! ما که البته ندیده ایم اما اگر هم باشد از نقشه های استکبار است! بنی آدم اعضای یکدیگرند چه معنی دارد؟؟؟ تنها در دین اسلام برادری معنی دارد و کجا ادیان دیگر برادری و برابری میدانند؟ اخوان المسلمین برادرند نه یک مشت یهودی و مجوس و ....!

تفسیر و توضیح و شرح و نتیجه گیری با خودتان.

/ 14 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
papar_khanoom

khaily khob minevisy ....nazar ehsasatet dastkhosh bazie zamoneh besheh ..montazere neveshtehaye digat hastam

مولود

سلام خوب هستید ؟خوشحالم که باز نوشتن رو شروع کردید .امیدوارم که دنیا همیشه به کامتون باشه وهر چند هوا ناجوانمردانه سرده ولی دم شما همیشه گرم باشه موفق باشید

مینا

البته گربه هم خيلی خوبه!!!D: خوشحال میشم وقتی وبلاگت به روز میشه...حتی بعد از گذشت یک زمستان و اندی!!! موفق باشی

naznaz

,damet garm mese hamishe kheily khoob bood movafagh bashi alijan montazere neveshtehaye badit hastam

nima

کامنتت روخوندم يه دفه فکرکردم که وبلاگ رو پاک کرديد يه کم ناراحت شدم ولی انگاری اينجور نبود به هر صورت بازم دوست دارم که با شما باشم و سرمی زنم

anahita

salam,omidvaram khob bashi? man ham khob hastam,shenakhti?khoshhalam ke sarbaziat ro be payan ast. salam beresan, hatman baz ham barayat payam migozaram,ana

malool

سگ کشی.....................بهم سر بزن

سلام

هيچ چيز اونطور که ما تصور می کنيم نيست ؛مخصوصاُ آدما...پس قضاوت نکنم بهتره!

aminteb

گروه نرم افزاري طب امين جهت رفاه حال پزشكان و دانشجويان محترم پزشكي اقدام به ايجاد سايت و نمايش و فروش محصولات خود كرده است. شما ميتوانيد با ورود به اين سايت در هر مقطع پزشكي كه هستيد نرم افزار دلخواهتان را انتخاب و به صورت آنلاين خريد كرده و توسط پيك رايگان تحويل بگيريد. براي اطلاعات بيشتر به سايت مراجه فرماييد. http://www.aminteb.com

کیوان

عزیز جان یه طرفه به پیش قاضی نرو تو یه حرف میشنوی بعد خودت با خودت تحلیل میکنی میگی من عقلم بالاترینه منم مثل تو بودم بدبین اما گفتم حتما یه دلیلی داره و سوال ژرسش زیاد کردم بچه ها برید یه سایتی بحث کنید و دلیلتون رو بگیدببینید جوابی میده و عاقلانه نیست و البته زود قضاوت نکنید گفتگو رو به چالش بکشید تا اونم جون بگیره و جواب بده اون موقع به خودش بگو این درسته ؟ حالا مرگ من درست نمیگم برای مثال برید 09640.ir برو کلام و عقاید رو اد کن و بعد چت کن و عقیدتو بگو واسه خودت همین جوری قضاوت نکن البته الن تو کشور ما باب شده